Ostatni Sparing Młodzików

 • W dniu dzisiejszym drużyna Młodzik MUKS WIDAWA trenera Sebastiana Rychlika rozegrała ostatni sparing przed rundą rewanżową w sieradzkiej lidze Młodzik D2. Przeciwnikiem naszej drużyny była Astoria Szczerców. Jak się dowiedzieliśmy, trener nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników z uwagi na drobne kontuzje.
  Priorytetem jest liga, nie chcieliśmy dodatkowo osłabiać się przed ligą, dlatego na dzisiejszy sparing nie zabraliśmy kilku chłopców. Muszą być gotowi na sobotni mecz ligowy. Mieliśmy dość intensywny okres przygotowawczy, pracowaliśmy nad kondycja, motoryką, doskonaliliśmy przyjęcie, wyjście na pozycję, strzały na bramkę oraz przygotowywaliśmy kilka elementów taktycznych. Podczas tego okresu rozegraliśmy cztery sparingi: z Wartą Sieradz 2006, Pogonią Zduńska Wola 2006, Amatorem Zapolice i dzisiejszy z Astorią Szczerców. Dwa pierwsze sparingi z mocnymi zespołami miały za zadanie wskazać nam elementy do doskonalenia. Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, które w dłuższej perspektywie przynosi wymierne efekty co już było zauważalne podczas meczu z drużyną z Zapolic. Dzisiejszy sparing był zwieńczeniem przygotowań. Teraz wszystko zweryfikuje liga – powiedział nam asystent trenera Maciej Kałuda.
  Zadowolenia z meczu nie ukrywał również trener Sebastian Rychlik – Cieszy mnie bardzo dobra postawa całego zespołu. Widać zaangażowanie, wolę walki, pasję i miłość do piłki. Zawodnicy potrafią sami się mobilizować i wspierać,  są jak jedna wielka rodzina.
  MUKS WIDAWA – ASTORIA Szczerców 5:2
  Bramki dla MUKS:
  Oliwier Fokt – x2
  Maja Kaźmierczak
  Patryk Jagielski – x2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *